Svet-Stranek.cz
Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny. Budha
Arabská pohádka

čtvrtá část:Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny. Budha

čtvrtá část

Arabská pohádka II

Rok 2009
Duben 2009 – pro mne existuje jen jediná možnost, jak přežít vlastní život – sebeironie!
Mému rozhodnutí změnit dovolenkovou destinaci předcházela dlouhá skoro ruská zima, kterou jsem strávila v teplém svetru u praskajícího krbu se sklenkou červeného /tu cabernet, tu portugal/ ponořena do hlubokých z části depresivních úvah o smyslu vztahů mezi mužem a ženou v naší době a za nocí, kdy za oknem poletovaly sněhové vločky, jsem si neúnavně zlepšovala svou schopnost porozumění jiným světům. The world is changing!
To jo, tak takhle to přesně bylo! A pak přišlo jaro. Jaro v našem domě se hlásí sms mého srbského souseda. „ Dragi pratelky i prateli, radi by vás pozvali na tradicne grivacku vasich oblibene pleskavice a cevabcice. I kby curalo, grilovat budem!“
Nejprve čůralo, potom padaly sněhové koule velikosti marocké citary a třetí víkend se naše kouzelná zahrada se zaplnila multikulturními hosty, hudbou z filmů Kusturici a můj pes se radostně rozběhl k pleskavicím s jasnou vzpomínkou na loňské léto.
A přede mnou byla cesta do Egypta.
Červen 2009 - dveře letadla se otevřely a já jsem se nadechla – byla jsem doma!
Ztratila jsem svého syna, ztratila jsem svou druhou práci, ztratila jsem svou životní energii - stačil jeden jediný nádech a byla jsem zachráněna. Pokud se ovšem dá nazvat záchranou ta horká arabská půda.
A já …? Už před svým odletem jsem věděla, že tady chci žít, nejen jezdit na dovolenou.
Proč zrovna tady? Kdoví. Už v tom nebyla romantika, ani pominutí smyslů, ani vášeň pozdního věku. Byla v tom jistota rozhodnutí.
Nastal čas sžívání.
Byl to čas modrých dnů i nocí, sladký čas bez modro-bílé televize, čas posledních bílých jasmínových květů.
A já se bezhlavě a beznadějně zamilovala!
Stejně jako mnozí přede mnou a před mnoha lety jsem se zamilovala do Hammametu.
Původně malá rybářská vesnička byla před sto lety útočištěm umělecké bohémy celého světa a i když už dávno není „nevinnou pannou“, má i jako trochu „opotřebovaná dáma“ stále své kouzlo a světlo. Jen je třeba déle a hlouběji hledat, protože the world is changing!


návštěvníků stránky
celkem78 752