Svet-Stranek.cz
Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny. Budha
Arabská pohádka

Šuplíky aneb co se stane, když je otevřeme...:Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny. Budha

Šuplíky aneb co se stane, když je otevřeme...

Pamatujete si ten pocit, když jste v dětství otevírali v babiččině ložnici staré šuplíky...jak jste tajili dech, aby vás nikdo neslyšel, měli jste stažené břicho...a pak se šuplík pomalu pohnul a na jeho dně ležely staré dopisy, žluté fotky, loňská levandule a zelená brož.
Každý kostel má své tajemství /andělská hudba/
Byl to maďarský katolický kostel. Sedla jsem si do lavice a poslouchala mši v maďarštině. Kostelem procházel muž s proutěnou ošatkou, vybíral peníze. Zastavil se u mne. Zvedla jsem oči a sáhla do batohu...řekl - ne, neplať. Jsem anděl nebo ďábel? Venku bylo dusno...
5.9.2011

Každé žebro má své tajemství /Adamovo žebro/
Běhal tam a sám. Bylo to nádherné, až...jednoho večera, když dogriloval žebírko z beránka, dopil rajský mok a doposlouchal boží metal, okusil to hořké ovoce poznání - vše bylo jinak!
V hořícím keři promluvil ON! Jsi otrokem, který byl stvořen pro potěchu svého žebra, abys ho opatroval...bylo to nádherné, to žebro! Jen kdyby pak nepřišla doba bronzová, železná a zlatá...sedím v diamantovém dole, lovím stříbrné lišky, stavím mramorové schody....do nebe?
17.10.2011

Každý Bůh má své tajemství /boží parlament/
Vznášejí se na svých obláčcích a vždy má někdo navrch. A pravda? Ta je jediná - jsou tam na věčnost!
23.11.2011

Z mých nalezených deníků
Bunuel - Do posledního dechu
"Měl jsem to štěstí, že jsem strávil dětství ve středověku, v té bolestné a skvělé době, jak napsal Huysmans. Bolestné v materiálním životě, skvělé v životě duchovním. Přesný opak dneška!"
19.1.2012
návštěvníků stránky
celkem81 115